Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Prosta strona
Rok szkolny 2015/16
Rok szkolny 2014/15
Rok szkolny 2013/14
Rok szkolny 2012/13
Rok Szkolny 2016/17
Rok 2016/2017
Rok szkolny 2013/14


26.06.2014 r. uczniowie kl.III wraz z wychowawcą udali się w odwiedziny do Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, w której od września będą kontynuować naukę.
W maju odwiedził nas O.Michał z przyjaciółmi
PROJEKT MALI ODKRYWCY - badam, szukam, eksperymentuję.

Dzieci charakteryzuje wzmożona aktywność poznawcza, fizyczna oraz ciekawość tego, co je otacza. Dlatego też nauczyciele Szkoły Podstawowej postanowili zorganizować blok zajęć mających na celu zaspokojenie tej naturalnej ciekawości poprzez zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym, stanowiące podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Podczas różnorodnych działań dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim odkrywały zjawiska dostrzegane zmysłowo, którymi zajmują się chemia i różne działy fizyki. W projekcie ujęto działania edukacyjne dostosowane do wieku dzieci i ich możliwości poznawczych. Nauczyciele stworzyli warunki stymulujące aktywność badawczą i twórczą tak aby dzieci samodzielnie mogły dojść do rozwiązania problemu i wysunąć wnioski. Projekt bardzo spodobał się dzieciom. Chętnie brały udział w doświadczeniach i dyskusjach na ich temat. Były wyraźnie zaciekawione i podekscytowane kolejnymi ekperymentami.
CYRK HECA

To było prawdziwe cyrkowe show. 25 kwietnia do naszej szkoły przyjechał cyrk. Nie mieli co prawda wielkiego namiotu, wielbłądów i słonia, ale pokaz sztuczek cyrkowych był rewelacyjny. Artyści prezentowali swoją sprawność fizyczną i zręczność podczas ćwiczeń z hula hop, żonglerki kapeluszami, piłkami. Był także występ magika z czarodziejskim workiem i kolorową chustą. Dzieci wstawały z krzeseł, żeby zobaczyć popisy tresury psa oraz taniec  z wężem. Śmiały się do rozpuku podczas występów klownów. Cyrkowcy podczas swoich występów wchodzili w interakcje z dziećmi. Widzowie czarowali, uczestniczyli w pokazach tresury, mieli możliwość obcowania z ogromnym gadem. Dla niektórych dzieci i nauczycieli największym przeżyciem była możliwość dotknięcia węża.
Warsztaty teatralne w Apollo

04.04.2014 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina Apollo na Interaktywne Warsztaty Teatralne. Dzieci  podczas spotkania miały możliwość bezpośredniego udziału w tworzeniu bajek animowanych, odgrywania poszczególnych ról filmowych. Organizatorzy pokazywali różne sztuczki filmowe, efekty świetlne i dźwiękowe. Uczestnicy wycieczki wzbogacili zasób słownictwa o nazwy trików teatralnych i filmowych, fazy tworzenia filmów, nazywanie osób i czynności, które wykonują w danej produkcji. Warsztaty zakończyły się pokazem trzech bajek, które zostały stworzone z udziałem dzieci biorących udział w spotkaniu. Zachwyt młodych widzów był ogromny.


Szanowni Państwo!


Zapraszamy kandydatów do naszej szkoły na prszyszły rok szkolny do klas I-III.
Jesteśmy doskonale przygotowani na przyjęcie dzieci. Szkoła jest mała, nasze klasy są nieliczne w związku z czym nauczyciele mogą poświęcić wiecej czasu każdemu dziecku. Sale są bardzo dobrze wyposażone  w pomoce dydaktyczne, miejsce do rekreacji, zabawki i komputer. Dysponujemy placem zabaw z certyfikowanymi elementami, pracownią komputerową i stołówką. W szkole panuje bardzo miła atmosfera!
Wszelkie informacje pod nr tel. 501 952 540
Szanowni Państwo!

Informujemy, że w dniach od 1-31 marca będzie trwał nabór do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Gaju Wielkim. Wnioski dla dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola będą wydawane od 1 marca 2014 r.
Regulamin rekrutacji  dzieci do oddziału przedszkonego Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim dostępny   w sekretariacie szkoły.

 
"Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"

Miesiąc luty okazał się bardzo szczególny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh", nasi podopieczni poznali nowych przyjaciół - mieszkańców Pastusiowej Krainy. Głównym celem programu było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej, a także wykształcenie u dzieci nawyku codziennego szczotkowania zębów. Razem z wesołymi Pastusiami oraz Szczotkusiem dzieci dowiedziały się m.in. jak prawidłowo dbać o zęby, skąd się one biorą, dlaczego należy chodzić do dentysty oraz co należy jeść, by ząbki były zdrowe. Każdego dnia przedszkolaki poznawały ciekawe przygody Pastusiów i  ich przyjaciół, wykonywały najróżniejsze zadania, uczyły się nowych rymowanek i piosenki. W trakcie projekcji filmów przedszkolakom towarzyszyli uczniowie klas I-III. Teraz wszyscy możemy oięknie a przede wszystkim zdrowo się uśmiechać.

SPOTKANIE JASEŁKOWE  2013

Okres przedświąteczny, to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Aby lepiej przeżyć ten niezwykły czas, Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim przygotowała jasełka, niezwykłe  widowisko o Bożym Narodzeniu. Tradycją naszej szkoły jest przypomnienie historii narodzin Jezusa w sposób bardzo kolorowy, obrazowy     i symboliczny.  Wielki występ poprzedzają oczywiście mozolne próby. Zawsze starannie przygotowujemy stroje  i scenografię. Uczymy ról  i poruszania na scenie. Najbardziej jednak cieszy zawsze efekt końcowy, na który zapraszamy gości. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Kaźmierz Karol Hartwich, Sołtys Gaju Wielkiego Bogusław Wurst, Kierownik filii Biblioteki Publicznej Zofia Konieczna, emeryci naszej szkoły oraz rodzice uczniów. Dzięki uprzejmości Sołtysa Bogusława Wursta przedstawienie jasełkowe odbyło się 19 grudnia  w godzinach popołudniowych w Świetlicy Wiejskiej w Gaju Wielkim. Dzieci zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale również prezentami od gwiazdora, na którego czekały przez cały wieczór a poczęstunek i wspólne kolędowanie przybliżyły atmosferę Świąt. Podziękowania od widowni za wspaniały wieczór zawsze mobilizują nas do dalszej pracy. Dziękujemy bardzo za wszystkie miłe słowa i pomoc     w organizacji imprezy.

 


Bądź bezpieczny

21 października 2013 r. do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechali policjanci z Komisariatu w Kaźmierzu. Rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i o kontaktach z nieznajomymi. Niektóre rzeczy były prezentowane bezposrednio na uczniach ( kajdanki, kamizelka kuloodporna), co wywołało ogromny zachwyt.Poświęcenie nowego krzyża

20 października poświęcono nowy krzyż. Ustawiono go na miejscu starego, który był już w bardzo złym stanie i nie nadawał się do odrestaurowania. Uroczystość była piękna. Na tę historyczną chwilę przybyło wielu mieszkańców Gaju Wielkiego. Swą obecnością zaszczycił nas Sekretarz Gminy Pan Karol Hartwich.Filharmonia - Kraina Bimbombastyczna

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów odbylo się dn. 15.10.2013 r. Tematem przewodnim była prezentacja instrumentów dętych i blaszanych. Ich przedstawicielami był puzon, trąbka i waltornia. Muzycy wspaniale bawili się dźwiękami. Wygrywali znane melodie, udawali różne przedmioty i zwierzęta np. helikopter, wyścigówkę i słonia. Całe spotkanie przeprowadzone zostało w taki sposób aby dzieci mogły brać w nim aktywny udział. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.Dzień  nauczyciela

Zawód nauczyciela to powołanie. Bardzo dużo pracy, czasu i serca wkładamy w to, żeby młody człowiek mógł dobrze wystartować w dorosłe życie. Nasz trud i poświęcenie szczególnie doceniane jest w Dniu Nauczyciela - 14 października. W tym roku dzieci wyraziły swoją wdzięczność przez wręczęnie orderów nauczycielom i pracownikom. Chciały w ten sposób podkreślić jak bardzo doceniają nasz zapał i zaangażowanie. Były też wiersze, okolicznościowe piosenki, kwiaty i dużo śmiechu. Dzień ten był wyjątkowy również dla uczniów kl. I ponieważ zostali oni pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim. Na pamiątkę tego wydarzenia i na dobry początek nauki dzieci otrzymały małe niespodzianki.


Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum