Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Prosta strona
Rok szkolny 2015/16
Rok szkolny 2014/15
Rok szkolny 2013/14
Rok szkolny 2012/13
Rok Szkolny 2016/17
Rok 2016/2017
Rok szkolny 2012/13

Festyn Rodzinny

Dnia 24 maja 2013r. Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim zorganizowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci ze szkoły i przedszkola wystąpiły wspólnie  w bajce pt. „ Jaś i Małgosia” oraz przygotowały wierszyki i piosenki dla rodziców. Na wszystkich uczestników festynu czekało wiele atrakcji: przejazd bryczką, kucykiem, zawody strażackie oraz rodzinne konkurencje sprawnościowe. Każdy mógł zmienić się w swojego ulubionego bohatera z bajki poprzez pomalowanie twarzy specjalnymi farbami. Wszyscy mogli spróbować pysznych ciast, a dzieci zjeść ulubione lody. Zabawa była bardzo udana  i trwała do wieczora.


Ferie 2013

Pogoda w czasie ferii zimowych na szczęście dopisała, dlatego oprócz wyjazdów mogliśmy szaleć na śniegu, łyżwach i sankach.Naszym uczniom zaproponowaliśmy aktywny sposób spędzania czasu. W poniedziałek 14 stycznia zorganizowaliśmy wyjazd na kręgielnie do hotelu VEKTOR w Tarnowie Podgórnym. Drugi dzień ferii przeznaczyliśmy na zabawy w szkole, gry planszowe, towarzyskie oraz zabawy na śniegu ( wyścigi, kuligi, anioły). Było biało i zabawnie!
"Ona tańczy dla mnie"

Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim zabawa karnawałowa zawsze wiąże się z bardzo barwnym balem. W tym roku kolorowe szaleństwo zostało zaplanowane na piątek przed rozpoczęciem ferii. Dzieci w pięknych strojach przybyły na balik. Były wróżki, królewny, zwierzęta, filmowi i bajkowi bohaterowie, sportowcy, itp. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia, a Radzie Szkoły za przygotowanie słodkiego poczęstunku.


Spotkanie Jasełkowe 2012


Czekając na Święta Bożego Narodzenia skupiliśmy się na przygotowaniu przedstawienia jasełkowego. Poświęciliśmy sporo czasu na próby oraz na stworzenie odpowiedniej dekoracji. Tradycją naszej szkoły jest przypomnienie historii narodzin Jezusa w sposób bardzo kolorowy, obrazowy i symboliczny. Na Jasełkach mieliśmy zaszczyt gościć Sekretarza Urzędu Gminy w Kaźmierzu Karola Hartwicha, Sołtysa Gaju Wielkiego Bogusława Wursta, przedstawiciela Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu Bogumiłę Magdziarek, przedstawiciela filii Biblioteki Publicznej w Gaju Wielkim Zofię Konieczną wraz z mężem, przedstawiciela Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaźmierzu Hannę Bachorz, naszych emerytów oraz rodziców dzieci.
Lekcja w kinie.

29 października 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim mieli okazję uczestniczyć w lekcji organizowanej w Kinepolis w Poznaniu, którą poprowadził Roch Siemianowski - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Lekcja rozpoczęła się od wyjaśnienia pojęcia dubbingu i różnic między oryginalną ścieżką dźwiękową a ścieżką z dubbingiem. Dzieci miały możliwość zwiedzenia studia dubbingowego w towarzystwie Krzysztofa Tyńca. Dowiedziały się również, jak ważne jest dopasowanie nowego tekstu do ruchu ust postaci. Zobaczyły wielu znanych polskich aktorów m.in. Małgorzatę Kożuchowską czy Agnieszkę Dygant podczas podkładania głosów do filmu " I ty możesz zostać bohaterem". Na zakończenie spotkania uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnych ćwiczeniach, które przygotowały ich do nagrania głosu do krótkiej sceny z filmu animowanego "Asterix". Po przerwie dzieci obejrzały film " I ty możesz zostać bohaterem".  
"Ślubuję być dobrym uczniem..."


12 października odbyło się pasowanie na ucznia oraz pasowanie na przedszkolaka. Przed pasowaniem dzieci musiały wykazać się różnymi umiejętnościami - śpiewem, recytacją jak i logicznym myśleniem. Wszyscy zdali spiewająco, a na prośbę przedstawiciela Rady Rodziców Pani Dyrektor rozpoczęła pasowanie. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki od starszych kolegów, rodziców i Banku Spółdzielczego w Dusznikach. Uczniowie i przedszkolaki przygotowały niespodziankę dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Były wiersze, piosenki, życzenia, laurki i kwiaty. Do życzeń przyłączył się również Sekretarz Gminy Pan Karol Hartwich oraz ksiądz Proboszcz Tadeusz Murawski.


Błogosławiony Janie Pawle II módl się za nami!

16 października 2012 r. dzieci ze szkoły i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami i pracownikami udały się pod pomnik Jana Pawła II w Gaju Wielkim by zapalić znicze i wspólnie w modlitwie podziękować Papieżowi za okazywane serce, wsparcie i wiarę w młode pokolenie.Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum