Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Aktualności

Przedszkolaki i uczniowie z Gaju Wielkiego w parku linowym

 

9 czerwca zorganizowana została dla naszych przedszkolaków i uczniów wycieczka do parku linowego w Jankowicach, której celem było podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu. Wszyscy bawili się wspaniale korzystając ze sprzętów znajdujących się na terenie parku linowego: mini placu zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką
i siłownią czy próbując swoich sił chodząc po linie.

Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale również bardzo zadowolone i szczęśliwe.

 

 

M.Białkowska
SKRZATY   NA    LABORCE

 

         16  marca Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Wszystkie grupy przedszkolne i uczniowie klasy I i III były zaproszone  na specjalnie przygotowane zajęcia z chemii i biologii. Prowadzeniem spotkania zajęli się uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Licealiści, na czele z niezwykle charyzmatyczną Małgorzata Kaczmarek,  pokazali swoje zamiłowanie do nauki i poznawania świata poprzez eksperymentowanie.

         Cała szkoła została podzielona na dwie grupy, a każde z zajęć  trwało około 1,5 godziny. Dzieci słuchały, oglądały i eksperymentowały jak zahipnotyzowane. Brały udział we wszystkich eksperymentach. Zrobiły kolorową lampkę, mleczne obrazy, wciskały ugotowane jajko do butelki nie używając siły, zwiększały objętość balonów bez nadmuchiwania ich, mieszały różne ciecze, obserwowały wybuch wulkanu, palące się bańki na dłoni oraz samodzielnie wykonały żelki, które w mgnieniu oka zostały zjedzone.

          Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i wspaniale poprowadzone warsztaty.

 

 

Danuta Łuczak – Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim

 Witamy Panią WIOSNE

Dnia 7 marca przyjechał do naszej Szkoły Teatr z Krakowa.

Na koniec świata

 

         7 marca br do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim z dalekiego Krakowa przyjechał Teatr Profilaktyki Edukacji z przedstawieniem pt. „Na koniec świata. Przygoda Misia i Kasi Piratki”. Młodzi widzowie oglądali przepiękny spektakl mówiący o prawdziwej przyjaźni i o tym, że wielka miłość i oddanie może góry przenosić. Główni bohaterowie, pluszowy Miś i dziewczynka o imieniu Kasia, byli sobie oddani i robili wszystko, żeby przyjaciel był szczęśliwy.  Dzieci wchodziły w interakcje z aktorami i dobrze się bawili  podczas przedstawienia, jednocześnie ucząc się sensu prawdziwej przyjaźni.

 

Danuta Łuczak – Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim


28.02.18 "Rodzice czytają dzieciom...."

Miron Czajczyński zajął III miejsce w konkursie "Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa"Małgosia Konieczna wyróżniona w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom" 

09.02.18 Bal Karnawałowy

Nie był to może karnawał w Rio, ale stroje przygotowane specjalne na szkolny  bal karnawałowy przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim były równie kolorowe i bardzo pomysłowe. Dzieci swoje pomysły trzymały w tajemnicy, dlatego w piątek 9 lutego był prawdziwy przegląd bajek, bohaterów, księżniczek  i sportów.

         Bal oczywiście nie mógłby się odbyć bez hitów muzyki polskiej i zagranicznej. Zabawa przeplatana była wieloma konkursami, ale najbardziej emocjonujący był projekt edukacyjny „Mam talent”. Uczniowie prezentowali swoje zdolności w najróżniejszych dziedzinach.  Wykonywali w szybkim tempie rysunki, układali klocki lego, ustawiali kubeczki Speed Stacks, śpiewali, recytowali, częstowali swoimi wypiekami, składali origami, pokazywali sztuczki z kartami czy prezentowali swoje umiejętności poruszania się na elektrycznej deskorolce. Wszyscy odważni uczniowie otrzymali nagrody uznania. Rada Rodziców i Panie kucharki zadbały o to, żeby dzieci miały możliwości posilić się i  uzupełnić energię: były pączki, popcorn, chrupki i soki.

         Zabawa się udała dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci, rodziców, nauczycieli i personelu szkoły.09.02.18 MAM TALENT

Nikola z Maćkiem pięknie rysuje

Miron z papieru coś wyczaruje

Małgosia z kubków wieżę buduje

Krzysiu Lego złoży lub zepsuje

Eulalia śmiga na deskorolce

Daria upiekła ciastka kuszące

Roksana śpiewa, Zosia recytuje

Laura karciane sztuczki pokazuje

I tylko Filip w kątku zamyślony

Zmęczony, smutny czy obrażony ?02.02.18 Bezpieczne ferie - pogadanka z Policją...01.01.2018 Decoupage na świetlicy...
.29.01.18 Filharmonia pomysłów„CZARODZIEJSKI   KAPELUSZ”

            22 stycznia do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechali aktorzy z Fundacji Teatru GRUPA  T z Torunia z przedstawieniem pt.: „Czarodziejski kapelusz”. Spektakl poruszał bardzo ważny element naszego życia i dobrego samopoczucia, czyli akceptowanie samego siebie. Aktorzyw bardzo zabawny sposób pokazali, że najważniejsze jest to, kim się jest i jakim się jest dla innych, a nie to, jak się wygląda. Głównymi bohaterami były mrówka i słoń. Jedno i drugie zwierzątko bardzo chciało zmienić swój wygląd, żeby inne zwierzęta się z nich nie śmiały. Poprosiły czarodzieja o  zaczarowany kapelusz, który zmieniał wygląd. Zmiana jednak nie uszczęśliwiła bohaterówi zaczęli doceniać swój wygląd, siłę i dobroć, którą dzielą się z innymi. Bardzo pouczająca historia.  


GDY BABCIA I DZIADEK MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO...

         ...czekają na wnuczęta, na miłe słowo, uśmiech, życzenia. Pamiętając o ich oddaniu, życzliwości, dobrym sercu i bezgranicznej miłości uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i nauczycielami przygotowali okolicznościowe przedstawienie. W dniu 26 stycznia babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do Świetlicy wielskiej w Gaju Wielkim. Dla zacnych gości dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Dzieci z klasy III dodatkowo zagrały dwa utwory na bum bum rurkach. Niespodziankom jednak nie było końca. Każda babcia i dziadek otrzymali własnoręcznie przygotowany prezent: laurkę, świecznik, torebeczkę czy krawat. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, żeby przy kawie, herbacie i cieście ta wspaniała chwila mogła trwać dłużej.

         Dziękujemy babciom, dziadkom, księdzu Proboszczowi K. Borowiczowi,  radnemu Gaju Wielkiego B. Wurstowi za miłe słowa uznania dla wysiłku dzieci i nauczycieli. Jednocześnie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz Sołtysowi Gaju Wielkiego za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości. 


Sędziny, Lusowo- to warto zobaczyć!

         10 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim mieli niebywałą okazję podziwiać przepiękną  szopkę bożonarodzeniową w Sędzinach w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Wojciecha. Tę ogromnych rozmiarów konstrukcję budowało 15 osób przez 4 tygodnie według pomysłu Ks. Proboszcza Sławomira Pawlickiego. Niesamowite w tej budowli jest również to, że figury się poruszają, płynie woda poruszając koło młyńskie, franciszkanin dzwoni na wieży, a aniołek mówi „Bóg zapłać” i śpiewa kolędy. To wszystko robi naprawdę niewiarygodne wrażenie.

         Tego samego dnia odwiedziliśmy również Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Przewodnik w dostępny i bardzo ciekawy sposób opowiadał o trudnych chwilach powstania  i o niesłychanej odwadze powstańców. Demonstrował również  podstawowe wyposażenie żołnierzy i  ich stroje. Muzeum Powstańców  Wielkopolskich posiada bardzo bogate zbiory z tamtego okresu, dlatego warto zabrać tam dzieci, żeby krzewić postawy patriotyczne i pogłębiać ich wiedzę historyczną.


Nowe szaty króla

         3 stycznia br uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim wraz z 5 latkami z oddziału przedszkolnego wybrali się do Poznania do Kina Apollo na musical  pod tytułem „Nowe szaty króla”. Młodzi widzowie obejrzeli interesującą historię młodego władcy, który zrujnował swoje królestwo z powodu zachłanności i próżności. Dostał za to nauczkę od samego króla, który wskazał mu właściwą drogę i pokazał, co jest w  życiu najważniejsze. Przedstawienie miało bogatą scenografię, piękne dworskie stroje i melodyjne piosenki. Dzieci były bardzo podekscytowane przez cały spektakl i trochę smutne, że to już koniec.
08.01.18 Filharmonia pomysłów


22.12.17 klasowa wigilia
Olaf z Krainy LoduSPOTKANIE JASEŁKOWE  2017 W GAJU  WIELKIM

 Okres przedświąteczny, to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Żeby lepiej przeżyć ten niezwykły czas, Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim przygotowała jasełka, niezwykłe  widowisko o Bożym Narodzeniu.

Tradycją naszej szkoły jest przypomnienie historii narodzin Jezusa w sposób bardzo kolorowy, obrazowy i symboliczny.  Wielki występ poprzedzają oczywiście mozolne próby. Zawsze starannie przygotowujemy scenografię. Uczymy ról
i ruchu scenicznego. Najbardziej cieszy  jednak  efekt końcowy, na który zapraszamy gości.

 Na spotkanie przybył  ksiądz proboszcz Krzysztof Borowicz, wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, radny i sołtys Gaju Wielkiego Bogusław Wurst, Pani Zofia Konieczna filii Biblioteki Publicznej w Gaju Wielkim, emeryci naszej szkoły oraz oczywiście rodzice naszych uczniów i przedszkolaków.

Przedstawienie jasełkowe odbyło się 15 grudniach w świetlicy wiejskiej w Gaju Wielkim udostępnionej przez sołtysa B. Wursta.

Dbając o to, żeby nasze przedstawienie było atrakcyjne zawsze przeplatamy poszczególne dialogi, znanymi polskim kolędami w wykonaniu grupowym lub solowym naszych wychowanków. Niespodzianką były kolędy zagrane przez dzieci szkolne na bum bum rurkach pod kierunkiem Pani Blanki Piechowiak.

 Dzieci zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale również prezentami od gwiazdora, na którego czekały przez cały wieczór. 

Podziękowania za wspaniały wieczór od widowni zawsze mobilizują nas wszystkich do dalszej pracy. Dziękujemy bardzo  za wszystkie miłe słowa i pomoc                w przygotowaniach i porządkach po imprezie oraz za duże zaangażowanie członkom Rady Rodziców.

Jesteśmy małą szkołą, a pokazaliśmy naszą wielkość.


01.12 Święto Misia i Andrzejki

1 grudnia w Szkole Podstawowej w Gaju Wielkim została zorganizowana dla wszystkich dzieci zabawa andrzejkowa połączona ze Światowym Dniem Pluszowego Misia. Nasi uczniowie do szkoły przyszli z maskotkami i w znakomitych humorach, niosąc pod pachą przebrania. Ten dzień rozpoczęliśmy zabawami, quizami i prezentacją o misiach. Dzieci wykonywały różne prace plastyczno-techniczne przedstawiające misie z popularnych bajek.

            Następnym punktem andrzejkowego dnia była zabawa w przebraniach z misiami. Zrobiło się bardzo kolorowo. Stroje przedstawiały najróżniejsze postacie: wróżki, księżniczki, zwierzęta, bohaterów, żołnierzy, znalazł się nawet klaun, pokojówka i policjant. Taneczne hulańce  przeplatane były wróżbami i zabawami, które wymyślił i przeprowadził Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło również smakołyków  przygotowanych przez Radę Rodziców.

            Światowy Dzień Pluszowego misia i andrzejki zostały zakończone wróżeniem z wosku. 


04.12.17 kolejny występ Filharmonii Pomysłów


Zapraszamy na kiermasz !Ćwiczymy udzielanie pierwszej pomocy...I Klasa - mój pies


22.11.17 HURA !!! Przyjechała nasza nagroda z Wadera!!!I klasa - warzywne zwierzątka

17.11.2017 Festywal Piosenki Jesiennej

I miejsce : Julia Czarnecka, Aleksandra Owsiana i Weronika Waszkowiak – z Przedszkola im. Św. Urszuli Ledóchowskiej z Sokolnik Wielkich

II miejsce : Barbara Korcz – z Przedszkola „Krasnal Hałabała” z Kaźmierza

III miejsce : Nikola Sienkiewicz, Nadia Messyasz i Barbara Dylewicz z Przedszkola „Akademia Małego Olimpijczyka z Kaźmierza oraz Wiktor Kaźmierczak z Przedszkola w Bytyniu

Wyróżnienia : Antonina Pilc i Maja Swojak z Przedszkola w Bytyniu, Urszula Kubiak z Przedszkola „Akademia Małego Olimpijczyka z Kaźmierza, Jagoda Walewicz z Przedszkola w Gaju Wielkim oraz Katarzyna Krzewina, Kamil Zimowski i Mikołaj Grzybowski z Przedszkola im. Św. Urszuli Ledóchowskiej z Sokolnik Wielkich

Wystąpili również : Urszula Grupa, Igor Zalewski, Zofia Patrzała i Natalia Zając.


15.11.17 
CZARODZIEJSKI OŁÓWEK

         15 listopada br uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim wraz z oddziałami przedszkolnymi (5 i 4-latki) wybrali się do Poznania do Kina Apollo na przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Młodego Widza pod tytułem „Czarodziejski ołówek”. Młodzi widzowie oglądali przepięknie przedstawioną przygodę Michasia, któremu został podarowany czarodziejski ołówek. Bajka jest wszystkim dobrze znana z telewizji, ale  scenografia, dekoracje, ruch sceniczny, wprowadzone wątki i melodyjne piosenki sprawiały, że była to bardzo atrakcyjna jej odsłona. Dzieci były bardzo podekscytowane całym przedstawieniem, reagowały na zabawy proponowane przez aktorów i z otwartymi buziami obserwowały przygody  chłopca, który dzięki czarodziejskiemu ołówkowi, zdobył prawdziwa przyjaźń.13.11.17 Filharmonia Pomysłów 


10.11.17 Śniadanie Daje Moc
 

11 listopada Święto Niepodległości

23.10.17 kolejny wystę Filharmonii Pomysłów


20.11.2017 Na wycieczce - "Ścieżka Rekreacyjno - edukacyjna Dolina Samy"
 

ŚWIĘTO  DRZEWAW GAJU

         Święto Drzewa jest, realizowanym od 2002 roku, programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, a partnerem strategicznym są Lasy Państwowe. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

            Społeczność Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim bardzo chętnie angażuje się w takie akcje, dlatego 18 października postanowiła przystąpić do 15 edycji programu. Po raz pierwszy uczniowie współpracowali podczas tej akcji ze starszą grupą przedszkolną, dając wskazówki młodszym kolegom dotyczące prawidłowego sadzania drzew. Uczniowie klasy I i III oraz starszaki dokładnie obsypywały drzewa ziemią, podlewały, ubijały piasek. Ostatnim etapem prac było nadanie imion poszczególnym jarzębinom oraz wspólne zdjęcie z drzewami.

            Dziękujemy panu Bogusławowi Wurst za piękne okazy drzewek i pomoc
w wykopaniu dołków.

Posadziliśmy trzy jarzębiny :
"Kleks" klasy III, "Lena" klasy I oraz "Ania 3" 5-latków

Pamiętamy!!!

            16 października minęła już 39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Był niesamowicie dobrym, wyrozumiałym, empatycznym i kochającym dzieci człowiekiem. Nie poddawał się trudnościom życiowym, ułomnościom, wszystko zawierzał Bogu – prawdziwy wzór do naśladowania.

            Co roku chcemy przybliżyć naszym dzieciom postać św. Jana Pawła II. Tak było i teraz. 18 października opowiedzieliśmy naszym uczniom  o Jego niełatwym, ale zarazem pięknym  życiu i poszliśmy pod Jego pomnik, który znajduję się nieopodal Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim.  Po odmówieniu  krótkiej modlitwy, zapaliliśmy pod pomnikiem znicze  i wróciliśmy do szkoły.

            Dziękujemy i pamiętamy św. Janie Pawle II.


Z wizytą w Muzeum Arkadego Fiedlera

            16 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim pojechali do Puszczykowa do Muzeum Arkadego Fiedlera polskiego prozaika, reportażysty, przyrodnika i wielkiego podróżnika. Ze swoich podróży po świecie przywoził najróżniejsze pamiątki. Po Jego śmierci,  w Jego domu w Puszczykowie otwarto muzeum, w którym prezentowane są wszystkie  okazy.

            Nasi uczniowie mogli również obejrzeć wystawę Jego książek oraz mnóstwo zdjęć z życia
i podróży Arkadego Fiedlera oraz Jego synów i wnuków. Dzieci były pod wrażeniem żywej piranii oraz miniatury piramidy Cheopsa. Największą frajdę jednak sprawiła im zabawa na statku „Santa Maria” oraz spacer po ogrodzie.

            Zbiory są naprawdę niesamowite i zapierają dech w piersiach.


DZIEŃ    NAUCZYCIELA

                Zawód nauczyciela to powołanie. Bardzo dużo pracy, czasu i serca wkłada się w to, żeby młody człowiek mógł dobrze wystartować w dorosłe życie. Ten trud i poświęcenie szczególnie doceniane jest w Dniu Edukacji Narodowej czyli w Dniu Nauczyciela – 14 października.

            W tym roku postanowiliśmy w inny sposób uczcić to wyjątkowe święto. Zaprosiliśmy cały personel Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim do udziału w konkursie  wiedzy o szkole. Dorośli konkurowali z uczniami klas I – III. Wspólna zabawa i jej forma sprawiła wszystkim uczestnikom konkursu i widzom dużo przyjemności i śmiechu. W podziękowaniu za trud, który nauczyciele i pracownicy obsługi wkładają w codzienne wychowanie i edukację dzieci, przygotowały one jeszcze kilka piosenek, wierszyków i kwiaty. 

            Jednak ten dzień był wyjątkowy również dla uczniów klasy I. Śpiewem, tańcem, recytacją, wykonaniem trudnych zadań chcieli pokazać, że bardzo im zależy na byciu członkiem naszej społeczności. Sędziami ich testu byli nauczyciele oraz rodzice i młodsi koledzy z przedszkola. Wszyscy zgodnie orzekli, że zdali śpiewająco, dlatego Pani Dyrektor przychylając się do prośby rodziców,  pasowała dzieci  klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim. Na pamiątkę tego wydarzenia i na dobry początek nauki otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe niespodzianki.

            Dziękujemy za życzenia i  okazane wyrazy szacunku. 
Pasowanie na przedszkolaka


Pasowanie na pierwszoklasistę

Cytrynowa próba


Ślubowanie


Konkurs wiedzy o szkole


Chwila dla fotoreporterów....


BĄDŹ BEZPIECZNY!!! 

         11 października 2017 roku do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

         Policjantki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, o kontaktach z nieznajomymi. Panie ćwiczyły z dziećmi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię  na macie z pasami i sygnalizatorem świetlnym. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe, przeprowadziły rozmowę z dyspozytorem zgłaszając wypadek. 

         Dzieci bardzo dużo wiedziały na temat bezpieczeństwa i chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z tym tematem.

         Takie spotkania są bardzo ważne, bo wychowują młode społeczeństwo w duchu przestrzegania prawa.
02.10.17 Filharmonia Pomysłów - instrumenty dęte blaszaneWio kucyku....

Dzień ChłopakaCZYSTY  ŚWIAT - TO MOŻLIWE!

 

         „Nie ma śmieci – są surowce” to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób nam wszystkim uwagę na to, że odpady są w rzeczywistości surowcami. Nie muszą  one kończyć jako śmieci, przeciwnie, można z nich jeszcze coś wyczarować.

         Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przygotowując się do akcji, dzień wcześniej, przygotowali z plastikowych butelek skarbonki i przyborniki na kredki. W piątek 15 września wszyscy wyruszyliśmy na sprzątanie Gaju. Pomagały nam również dzieci z oddziałów przedszkolnych, bo uważamy, że od najmłodszych lat należy uczyć zachowań proekologicznych. Bardzo mile zaskoczyła nas niewielka ilość worków z odpadami. Sukces! Po ciężkiej pracy wszystkie dzieci zostały poczęstowane kiełbaskami i herbatą.Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum