Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Aktualności
Regulaminy
Informacje dla rodziców
Ramowy Rozkład Dnia
Plan Pracy
Porady dla rodziców
Projekty i akcje edukacyjne
Piosenki i wierszyki przedszkolaka 2017/2018
Filharmonia Pomysłów 2017/2018
Filharmonia Pomysłów 2016/2017
Filharmonia Pomysłów 2015/2016
Filharmonia Pomysłów 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015 cz. 1
Rok 2014/2015 cz. 2
Rok 2014/2015 cz. 3
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola
Rok 2015/2016


Do zobaczenia s. Bogumiło

Dnia 24.06.2016r. grupa starsza otrzymała dyplom ukończenia religii w roku szkolnym 2015/2016, którą prowadziła s. Bogumiła Jaworska.
Bezpieczne wakacje


 Już niedługo wakacje, dlatego też policjanci wygłosili prelekcję w naszym przedszkolu na temat: "Bezpieczne wakacje". Celem tego przedsięwzięcia jest przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa a także zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w domu i poza miejscem zamieszkania. 


          Gratulujemy

Nagroda dla Poli Wurst za udział w konkursie pod hasłem „Każdy przedszkolak wie, że oddychać czystym powietrzem wspaniale jest…” organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach.


           
Małe Kucyki

Dnia 16.06. 2016r. odwiedziły nas Kucyki z Ceradza Kościelnego.
W koziej zagrodzie

Dnia 15.06.2016r.  odwiedziliśmy gajowego, który przywitał nas swoją piękną grą na rogu myśliwskim. Natępnie pojechaliśmy do agroturystyki w miejscowości Koźle. Koźle to wieś słynąca z hodowli kóz, ekspozycji sprzętu młynarskiego i myśliwskiego. Jest to miejsce, które zapewnia duże doznania oraz wzbogaca o wiedzę zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieci wraz z opiekunkami zwiedzali „Kozielską zagrodę”, w której mieszkają kozy. Przyjazna kozia rodzina wzbudziła w dzieciach największe zainteresowanie. W gospodarstwie można zobaczyć m.in.: bażanty, owce, świnie, krowy, byki, świnki wietnamskie oraz daniele. Następnie po prezentacji mieszkańców gospodarstwa, dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących przetwórstwa zbóż, gdzie miały okazję zobaczyć jak powstaje mąka. 

  Country Park

Dnia 08.06.2016r. przedszkolaki pojechały do Country Parku, gdzie miały okazję zobaczyć z bliska zwierzęta leśne.

Mapa mojej okolicy

Dnia 03.06.2016r gościliśmy w naszym przedszkolu p. Bojszczak,mamę Zosi, która wspólnie z córką pokazała nam plakat przedstawiający najbliższą okolicę oraz drogę Zosi do przedszkola.

 Dzień dziecka

 
 Festyn Rodzinny

Tegoroczny Festyn Rodzinny pt. „Postaw na rodzinę" okazał się wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim  oraz przedszkolaki przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia." Nasi milusińscy wystąpili również z bogatym programem muzyczno – teatralnym, dzięki któremu udowodnili, że ruch w połączeniu z muzyką daje wiele radości i wpływa korzystnie na zdrowie. Wiele emocji wzbudziły akrobacje grupy cyrkowej.  Chętnie odwiedzanym miejscem był punkt malowania twarzy oraz dmuchane zamki. Dla wszystkich gości została zorganizowana loteria nagród.

Wszystkim dzieciom i rodzicom,

nauczycielom oraz pracownikom

Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim,

którzy wzięli udział w organizacji

Festynu Rodzinnego

serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc.

Natomiast sponsorom dziękujemy za wsparcie i udaną współpracę.


 
Wizyta w bibliotece

Dnia 6 maja odwiedziliśmy bibliotekę w Gaju Wielkim. Przedszkolaki
z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem. Kilkoro
z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.


 

 

Eko-Moda dla małego ekologa

Dnia 29.04.2016r.w Szkole w Gaju Wielkim odbył się konkurs pt. „Nie wyrzucaj tego, zróbmy coś fajnego, czyli wielki pokaz Eko-Mody”.Czy to magia?

Fizyka może być magiczna - na własne oczy doświadczyliśmy tego 27.04.2016r. dzięki pokazom eksperta w tej dziedzinie.

  

  
Tak bawimy się w przedszkolu


 

W ogrodzie


 Dnia 22.04.2016r. wybraliśmy się na spacer na ogródki działkowe w pobliżu przedszkola.

 ,,Grupa teatralna T "z Torunia


13.04.2016 r. w Szkole Podstawowej w Gaju Wielkim odbył się spektakl profilaktyczny teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowany: „Mniam, mniam”. Spektakl oglądali wszyscy uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki. Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi. Niektórzy uczniowie mieli możliwość czynnie uczestniczyć w przedstawieniu. Dzieci zapoznały się ze skutkami nieodpowiedniego odżywiania. 

     

    


Zielnik

Dnia 23.03.2016r. gościliśmy w przedszkolu p. Falbierską, mamę Estery i Alaksa, która pokazała nam zrobiony samodzielnie zielnik.


Wesołego Alleluja!

We wtorek 22 marca w pochmurny poranek, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła
i świąteczna atmosfera, ponieważ urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, ,,baby wielkanocnej”, stroików z pisanek oraz bazi i bukszpanu - symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Po śniadaniu,  jak co roku czekaliśmy na zajączka, który przyniósł nam słodkie niespodzianki.


   


Witaj Wiosno

 Dnia 21.03.2016r. pożegnaliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę.


 Warsztaty plastyczne z rodzicami


Dnia 14.03.2016r. odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Zorganizowanie takich zajęć pozowoliło zarówno rodzicom jak i dzieciom, poznać różnorodne techniki plastyczne, odkryć skrywane talenty, a także nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły.Warsztaty pt. "Zabawy komunikacyjne"


Dnia 11.03.2016r. dzieci z grupy starszej brały udział w warsztatach pt. „Zabawy komunikacyjne”, które zostały przeprowadzone przez panią z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. 


  


W sklepie

Dnia 09.03.2016r. dzieci z grupy młodszej odwiedziły pobliski sklep. Przedszkolaki przypomniały sobie przy okazji zasady kulturalnego zachowania w miejscu publicznym. Za wzorowe zachowanie w sklepie dzieci dostały po cukierku. Ale było fajnie!!


   

Dzień Kobiet

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego przedszkola. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia koleżankom, nie obyło się bez kwiatów.
Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...
Spotkanie z rycerzami...


19.02.2016r. przedszkolaki oglądały bardzo ciekawy pokaz rycerski. Od rycerzy dowiedzieliśmy się, jak ubierano się do walki. Poznaliśmy części stroju, wyposażenia i broni rycerskiej. Dzieci miały możliwość potrzymania miecza, kiścienia, nałożenia hełmu i wielu innych rycerskich broni. Prezentacja i prelekcja przygotowana przez rycerzy wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Na koniec spotkania wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć z bliska prezentowane przedmioty.

Lubimy książki


W dniu 09.02.2016r. dzieci z grupy starszej miały zaszczyt gościć Pane bibliotekarki z Biblioteki Publicznej Gminy Każmierz.

 
Bal karnawałowy

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów pojawiły się postaci z ulubionych bajek Spidermann, Buzz Astral. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki - były one przeplatane zabawami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych - chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.


  
Kręgielnia Vector w Tarnowie Podgórnym

Dnia 20 stycznia grupa starsza uczestniczyła w wycieczce do kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym. Około godziny 9.00 wyjechaliśmy spod przedszkola w stronę miejsca przeznaczenia. Graliśmy 2 godziny, a następnie wyszliśmy z kręgielni  zadowoleni i zmęczeni. Atmosfera była bardzo miła, wszyscy świetnie się bawili.


  
Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy nadejdzie czas występu. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze oraz piosenki, które ćwiczyły na tą uroczystość. 
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.


     

   

Królewna Śnieżka


Dnia 22.12.2015r.
 gościliśmy w przedszkolu p. Piaskowską, mamę Bartka, która przeczytała przedszkolakom bajkę pt. "Królewna Śnieżka". 
Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki.
Dziękujemy! Konkurs „Portret Mikołaja” rozstrzygnięty!


18.12.2015r. rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Przedszkole w Gaju Wielkim

„Portret Mikołaja”. Na konkurs  wpłynęło 5 prac wykonanych przez dzieci i ich rodziny.
Jury w składzie: M. Białkowska, L. Bujnowska,
wyłoniło trzech laureatów:
I miejsce Przemysław Jędrowiak
II miejsce Kornelia Mermela
III miejsce Zofia Bojszczak
GRATULUJEMY !!!


     


W Betlejem…

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje.

Dnia 16 grudnia 2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Gaju Wielkim wystawiono Jasełka pt. Świat bajek. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które przedstawiły jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się m.in. w role:  Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Calineczki, Pszczółki Mai, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je rodzice, dzieci i cały personel przedszkola. Naprawdę warto było – nauczyciele, przedszkolaki oraz rodzice, bardzo zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co trzeba im wszystkim podziękować. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniach, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role, dzięki czemu stworzyły niesamowite występy. Kochani Rodzice i Czytelnicy życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

   

 

Nie daj się psu

11.12.2015r. to dzień pełen atrakcji i niespodzianek w naszym przedszkolu. Pierwszą niespodzianką były warsztaty pt. „Nie daj się psu”. Dzieci nauczyły się jak postępować z własnymi i obcymi psami tak, aby nie atakowały,
a także, co zrobić, kiedy pies na nas szczeka a może nawet atakuje. Uczniowie uczestniczący w zajęciach z dużym zainteresowaniem przyswajali poruszane tematy.
Przekazywana wiedza teoretyczna i ćwiczenia z psem pozwalały na przygotowanie dzieci do spotkania
z agresywnym psem. Mamy nadzieję, że wiedza ta zostanie dla nich tylko teorią i nigdy nie będzie musiała być sprawdzona w praktyce.

 

   

    

      

 


Papuga króla Heroda

Druga atrakcja z minionego piątku dała możliwość przenieść się do czasów sprzed 2000 lat, wszystko za sprawą teatrzyku kukiełkowego w wykonaniu aktorów sceny poznańskiej
i przedstawieniu "Papuga Króla Heroda". 

Była to barwna, pełna ciekawych postaci podróż do czasów, w których narodził się Pan Jezus. Opowieść o przygodach, które przydarzyły się Mędrcom w drodze do Dzieciątka, o podstępnym Herodzie, jego Zauszniku
i wesołej papudze, którzy starają się nie dopuścić do ziszczenia jego niecnych planów.

Nuta kolęd w tle wprawiła nas wszystkich w miły, świąteczny nastrój.
Przedstawienie spotkało się z wielkim zainteresowaniem ze względu na jego interaktywny charakter, pozwalający dzieciom aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Spotkanie było pouczające, ale także zabawne, wywołało wiele uśmiechu u naszych przedszkolaków.

 

 

  Mikołaj

Dnia 07.12.2015r.  naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. To jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. 
Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, zostawiając prezenty pod choinką.
Prezenty były wspaniałe, królowały zabawki dla każdej z grup, no i przede wszystkim słodycze. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że zobaczą naszego gościa. 
Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia byli artyści z Torunia, którzy  zaprezentowali wyjątkowy spektakl  pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje?”, wprowadzając  tym samym  wszystkie zgromadzone dzieci na widowni w ciepły i radosny świąteczny nastrój. Spektakl ten wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci, które raz po raz wybuchały gromkim śmiechem i wspólnie z aktorami czynnie brały udział w przedstawieniu.
  Metoda W. Sherborne 

Dnia 04.12.2015r. panie z PPP w Szamotułach przedstawiły nam zajęcia opierające się na metodzie Weroniki Sherborne. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem wzięły udział w zabawie.
Metoda ta opiera się na ćwiczeniach-zabawie-relacjach z drugą osobą. Cechą charakterystyczną metody jest rozwijanie przez ruch: świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi kontaktu. Udział w zajęciach wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny, społeczny, poznawczy, ruchowy dziecka.
Konkurs „Zdrowy ząbek” rozstrzygnięty!

01.12.2015r. rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Przedszkole w Gaju Wielkim

„Zdrowy ząbek”. Na konkurs  wpłynęło 8 prac wykonanych przez dzieci i ich rodziny.
Jury w składzie: M. Białkowska, L. Bujnowska,
wyłoniło trzech laureatów:
I miejsce Miron Czajczyński
II miejsce Wiktoria Baranowska
III miejsce Antoni Skrzypczak
GRATULUJEMY !!!Bal Andrzejkowy

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, wszystkie  wychowawczynie w przedszkolu  zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wychowawczynie przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie. 
    W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów a ogromną  radość sprawiła dzieciom wróżba z przebijaniem serc. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło zdrowego poczęstunku.

     Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się
andrzejkowe przepowiednie.... 
  

 

Urodziny Pluszowego Misia


    Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Może to być zupełnie mały, bury Miś, odrobinkę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Nie jeden dorosły wie, że 25 października jest dniem Pluszowego Misia, który niegdyś był ich pierwszym przyjacielem. Jednak dzieci z przedszkola w Gaju Wielkim pamiętają i świętują, dlatego z tej okazji został zorganizowany bal. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje Pluszowe Misie, które brały udział we wspólnych zabawach. Jak to na balu bywa nie obyło się bez tańców. Przedszkolaki z radością bawiły się przy muzyce dyskotekowej i misiowych piosenkach. W trakcie samego balu,  w rytm  skocznej muzyki, odbyły się różnorodne konkursy. Na koniec każde dziecko dostało niespodziankę w postaci zdrowego poczęstunku. Wspólna zabawa dzieci daje okazję do integracji z innymi grupami oraz czerpania radości ze wspólnie spędzonego czasu z kolegami i koleżankami.
      Wszystkiego najlepszego Pluszowy Misiu z okazji 113 urodzin życzą przedszkolaki z Gaju Wielkiego!
Konstrukcja karmnika

20.11.2015 r. gościliśmy w przedszkolu p. Wojtasz, mamę Blanki i Macieja, która zaprezentowała karmnik wspólnie zrobiony z dziećmi. Nasz gość opowiadał o zasadach dokarmiania ptaków zimą - przypomnieliśmy sobie nazwy ptaków zimujących w Polsce. Dowiedzieliśmy się jak zbudować karmnik i gdzie go umieścić. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy.  
Bal jesienny

Jak co roku w listopadzie w Przedszkolu w Gaju Wielkim odbył się bal jesienny dla wszystkich przedszkolaków.
W kolorowych strojach, przy jesiennej dekoracji, dzieci z grup starszej i młodszej wesoło bawiły się przy jesiennych piosenkach przedszkolnych oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Nie brakowało też konkursów, w których przedszkolaki musiały wykazać się szybkością, zwinnością oraz spostrzegawczością wzrokową. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom dużo radości i zadowolenia. Na zmęczonych pląsami uczestników balu, czekały przygotowane przez panie soki, słodkie przekąski i zdrowe owoce. 
Sierżant Pyrek w naszym przedszkolu!

Dnia 23 października Przedszkole w Gaju Wielkim odwiedziła maskotka wielkopolskiej Policji "Sierżant Pyrek". Maskotce towarzyszyła p. policjantka, która przeprowadzili  z dziećmi spotkanie - pogadankę na temat, bezpiecznej zabawy w domu i przedszkolu. Poruszane były także tematy związane z zasadami poruszania się na przejściach dla pieszych. Ponadto dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Policja i jak unikać obcego. Przedszkolaki poznały również telefony alarmowe.  Na koniec wizyty „Sierżanta Pyrka” dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie na długo zostanie w pamięci najmłodszych.


   
 
 
 
  Nasza piękna jesień

21 października przedszkolaki ponownie wybrały się na spacer zobaczyć jak wygląda okolica Gaju Wielkiego
w jesiennej szacie.... Tym razem szukały korali pani Jesieni.  W czasie spaceru dostrzegały zmiany zachodzące
w przyrodzie oraz przestrzegały zasad bezpieczeństwa w czasie spaceru całą grupą.

        „Do przedszkola idzie maluch...”
 
 

Dnia 16 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Gaju Wielkim odbyła się wielka uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Nasze pociechy wystrojone i promienne na twarzy przybyły do przedszkola. Cały dzień mówiły
o tym wydarzeniu i cierpliwie czekały aż próg placówki przekroczą ich rodzice oraz zaproszeni goście. Lekko zniecierpliwione stanęły pięknie wyprostowane przed zebranymi i zaśpiewały piosenkę oraz wykonały zadanie udowadniając wszystkim, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila! Pani dyrektor Violetta Pietrzak-Sikorska wziąwszy do rąk wielką różdżkę z rybką, która jest symbolem grupy młodszej, przystąpiła do pasowania. Co za radość mieć na ramieniu dużą kolorową różdżkę, a do tego otrzymać piękny dyplom i upominek. Przedszkolaki zostały pasowane i w końcu mogły się wtulić w ramiona dumnych i przejętych rodziców oraz słuchać pochwał za udział w występie. Na stole pojawił się przepyszny poczęstunek dla zebranych gości. I tak zakończył się w naszym przedszkolu piękny dzień, pełen wrażeń i radości. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.


  


Sałatka owocowa

Dzieci z grupy 4,5,6-latków korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły zrobić sałatkę owocową. Po umyciu rączek i przygotowaniu miejsca pracy, przystąpiły do działania. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte
i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Sałatka była pyszna i było jej tak dużo, że dzieci zjadły dokładkę.                      


Jesienne kąciki

Jesień dostarcza nam ogromnej ilości skarbów, które można w ciekawy sposób wykorzystać do pracy z dziećmi. Nasze przedszkolaki podczas jesiennych rodzinnych spacerów zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W przedszkolu oglądamy to co dzieci przyniosą, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kąciku przyrody. Kącik przyrody w przedszkolu daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jest nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.kącik gr. starszej                                                                                
kącik gr. młodszej
                           

 
 
Dzieci z grupy młodszej założyły w swojej sali ,,Kącik warzywny”. Oglądały różne gatunki warzyw, porównywały ich wygląd, przypominały sobie o ich wartościach odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu.

Dzieci z grupy starszej założyły w swojej sali „Owocowy kącik”. Oglądały różne gatunki owoców, porównywały ich wygląd, poznawały ich smak oraz właściwości odżywcze.


Jaś i Małgosia

Dnia 09.10.2015r. rozpoczęliśmy projekt czytelniczy pt. ,,Czytajmy bajki! - o potrzebie spędzania czasu 
z dzieckiem". Jaś i Małgosia to pierwsza zaprezentowana bajka przez Polę Wurst i jej mamę. Przedstawiona bajka miała formę teatrzyku kukiełkowego, który Pola wraz z mamą przygotowały samodzielnie. Wszystkie dzieci 
z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie.


        
Kącik książki

Aby ukształtować u naszych wychowanków właściwą postawę czytelniczą utworzyliśmy przedszkolny Kącik Książki. Kąciki Książki znajdują się również w salach każdej z grup. Kącik zawiera interesujące, barwne książeczki, do których dzieci mają łatwy dostęp. Miło jest nam spędzać czas w kąciku, gdyż jest urządzony w ciepłych kolorach. 

kącik gr. młodszej
             Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola np: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców. Dlatego 30 września z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wręczyły chłopcom słodki poczęstunek, złożyły życzenia i zaśpiewały „Sto lat”.


Konkurs „Moje drzewo genealogiczne” rozstrzygnięty!


25.09.2015r. rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Przedszkole w Gaju Wielkim
„Moje drzewo genealogiczne”. Na konkurs  wpłynęło 7 prac wykonanych przez dzieci i ich rodziny.
Jury w składzie: M. Białkowska, L. Bujnowska, A. Rybicka, A. Grenda,
wyłoniło trzech laureatów:
I miejsce Pola Wurst
II miejsce Blanka i Maciej Wojtasz
III miejsce egzekwo Kacper Fechner i Bartosz Szulc
GRATULUJEMY !!!

Sprzątamy świat!


Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 16 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w zbieraniu śmieci. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome miejsca.
 

Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum