Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Aktualności
Regulaminy
Informacje dla rodziców
Ramowy Rozkład Dnia
Plan Pracy
Porady dla rodziców
Projekty i akcje edukacyjne
Piosenki i wierszyki przedszkolaka 2017/2018
Filharmonia Pomysłów 2017/2018
Filharmonia Pomysłów 2016/2017
Filharmonia Pomysłów 2015/2016
Filharmonia Pomysłów 2014/2015
Rok 2013/2014
Rok 2015/2016
Rok 2014/2015 cz. 1
Rok 2014/2015 cz. 2
Rok 2014/2015 cz. 3
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola
Filharmonia Pomysłów 2015/2016
Terminy koncertów Filharmonii Pomysłów 2015-2016
dla
Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim


08.09

godz. 8.00 

BUM-TA-RA-RAry 

29.09

godz. 8.00 

ŁOJ-DIRI-DLczki

27.10

godz. 8.00 

CYT-CYTniki 

17.11

godz. 8.00 

 RYM-CYM-CYMcewo

15.12

godz. 8.00 

ASA-TADARASice 

09.02

godz. 8.00 

TO-I-HOLA-HOLAny 

08.03 

godz. 8.00 

DULI-DULI- łąka 

05.04 

godz. 8.00 

HOPSA-DYRYDASowo 

24.05 

godz. 8.00 

 DYLU-DYLotki

21.06 

godz. 8.00 

 HEJA-HEJówkaHEJA-HEJówka

Przedszkolacy po raz kolejny mieli okazję uczestniczenia w muzycznym spotkaniu pt.” HEJA-HEJówka”, przygotowanym przez grupę artystów z Filharmonii Pomysłów. Tym razem naszych milusińskich odwiedzili goście specjalni – prawdziwi górale „spod samiuśkich Tater”. Podczas koncertu dzieci wysłuchały znanych góralskich przyśpiewek przy akompaniamencie skrzypiec, a także dowiedziały się co to są i jak wyglądają: ciupaga, kierpce, kapelus z kostkami, portki oraz inne elementy stroju podhalańskiego.

 

 


DYLU-DYLotki

Kolejny raz, już przedostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z Filharmonią Pomysłów. Tym razem kocur opowiedział nam legendy warszawskie o Bazyliszku i warszawskiej Syrence. Śpiewała dla nas i tańczyła pięknie ubrana w strój ludowy Łowiczanka. Jak zawsze artystów nagrodziliśmy
 gromkimi brawami w podziękowaniu za wspaniałą naukę i zabawę.  HOPSA-DYRYDASowo 


Koncert „Hopsa – Dyrydasowo” przybliżył dzieciom muzyczne tradycje poszczególnych regionów Polski, legendy, taniec, śpiew, stroje ludowe, obrzędy i zabawy.

 

 "DULI-DULI- łąka"


Dnia 8.03.2016r gościliśmy w naszym przedszkolu Filharmonię Pomysłów, która zaprezentowała nam kolejny spektakl pt. DULI-DULI-łąka. Jak jest na Duli -Duli Łące? Rośnie tam Duli - Duli - Drzewo. I jest bardzo ludowo. To cudowne miejsce poznała również Kasia fanka Facebooka i selfie. W świat pięknej ludowej muzyki wprowadził ją kolega Jasiek. Zaśpiewali razem takie piosenki jak: Zielony mosteczek czy Kukułeczkę ludowo i rapując. Dzieci wspólnie z artystami śpiewały i bawiły się przy ludowych piosenkach.


  


"TO-I-HOLA-HOLAny"
 

Tym razem artyści Filharmonii Pomysłów przenieśli przedszkolaków z pomocą kota Psotnika i magicznych słów: „Snuj się, snuj legendo…”  w świat legend. Dzieci miały okazję spotkać Lecha, Czecha i Rusa założycieli Gniezna oraz Piasta kołodzieja, który jeździł na rowerze. W  tanecznych rytmach artyści zapoznali dzieci również z legendą o poznańskich koziołkach, które szczęśliwie znalazły swoje miejsce na wieży poznańskiego Ratusza. Filharmonio Pomysłów do zobaczenia na następnym spotkaniu – już za miesiąc!
 
"ASA-TADARASice"

Na kolejnej audycji z cyklu Filharmonia Pomysłów dzieci odwiedziły ASA - TADARASice. Oczywiście oprowadzał je kot Psotnik. Przedszkolaki usłyszały legendy o Krakowie. Pierwsza z nich była "O Smoku Wawelskim" . Podczas opowiadania legendy pojawił się Smok Wawelski. Dzieci usłyszały również piosenki śpiewane przez krakowską kwiaciareczkę. Następna legenda przywołała Lajkonika a kolejna opowiedziała "O trębaczu krakowskim". Na zakończenie dzieci z Lajkonikiem zaśpiewały piosenką pt. "Krakowiaczek jeden"


   
"RYM-CYM-CYMcewo"

Artyści Filharmonii Pomysłów tym razem zabrali przedszkolaków w podróż muzyczną przybliżającą dawną historie i kulturę Podlasia. Dzieci poznały ludowe przyśpiewki, a także legendy związane z tym regionem Polski. Tytuł spotkania „Rym – Cym – Cymcewo” nawiązywał do wymyślonej przez organizatorów  wsi na Podlasiu, a dokładniej – do muzyki tego regionu. Aktorzy, ubrani w regionalne stroje, opowiadali dawne historie i grali na instrumentach, zachęcając jednocześnie do zabawy i aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Udawali również głosy różnych zwierząt.

                 "CYT-CYTniki"

Tym razem artyści Filharmonii zaprosili wszystkie dzieci do wsi Cyt-cytniki gdzie mogły podziwiać i nagradzać brawami piękny śpiew solistki sopranowej w znanych, ludowych pieśniach m.in. "Prząśniczka", „Gdybym ja była", "Kołysanka". Przedszkolaki oklaskiwały także popisy Pana Kota i jego przewodniczki Karoliny. Nikodem i Bartek z pierwszej klasy zostali wybrani do "zagrania" solo na fortepianie, oni również otrzymali gromkie brawa. To był kolejny koncert, który zachwycił nasze Bajkonutki i wprowadził je w świat muzyki ludowej.
 

   

 

"ŁOJ-DIRI-DIczki"

Dnia 29.09.2015r. dzieci  miały okazję razem z aktorami odwiedzić Łoj-Diri-Diczki czyli maleńką wioskę gdzieś na skraju Wielkopolski, gdzie brzmią dudy, kozioł biały, sierszeńki i akordeon, a instrumentów owych pilnuje i tajemnic ich strzeże Pan Kot, z którym dzieci bardzo się zaprzyjaźniły. Oba koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania...OJ DANA DANA...."BUM-TA-RA-RAry"

Dnia 08.09.2015r. Przedszkole w Gaju Wielkim odwiedziła „Filharmonia Pomysłów”.  Pierwszy koncert o nazwie „Bum-tara-rary” wprowadził nas w świat Bajkonutek. W tym roku szkolnym artyści będą prezentować folklor pod wdzięcznym tytułem "Oj dana dana!". Atrakcjami przedstawienia był niebieski Kot oraz instrumenty Orkiestry Górniczej takie jak: trąbka, tuba i puzon. Dzieci wzięły udział w konkursie muzycznym przygotowanym, przez grupę artystów -„Zgadnij jaki to instrument” oraz śpiewały razem z Kotem piosenkę. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się audycja, z dużym zainteresowaniem w niej uczestniczyły śpiewając a także tańcząc. Filharmonio dziękujemy i  czekamy na kolejne odwiedziny!

                                        

Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum