Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim
Tablica ogłoszeń
Aktualności
Uczniowie
Przedszkole
Dokumenty
Ubezpieczenie
Pomocne strony
Sponsorzy i darczyńcy
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Kontakt
Archiwum
Prosta strona
Rok szkolny 2015/16
Rok szkolny 2014/15
Rok szkolny 2013/14
Rok szkolny 2012/13
Rok Szkolny 2016/17
Rok 2016/2017
Rok Szkolny 2016/17

Żegnaj Szkoło - koniec roku szkolnego 2016/201720.06.2017 Filharmonia Pomysłów "Minifolki"

09.06.2017 wycieczka rowerowa do lasu

Gdzie strumyk płynie z wolna...

9 czerwca członkowie kółka przyrodniczo-fotograficznego działającegow Szkole Podstawowej w Gaju Wielkim wybrali się na wycieczkę krajoznawczo-rowerową. Trasa prowadziła przez Gaj Wielki do Stramnicy i dalej polną drogą do lasu grzebieniskiego. W trakcie jazdy mijaliśmy pachnące jaśminowce, czarny bez i lipę. Na naszej trasie spotkaliśmy żurawie, sarny i piękne motyle. Na polanie obserwowaliśmy najmniejszych mieszkańców lasu, graliśmy w gryi urządziliśmy piknik. Poszliśmy także zobaczyć paśnik i szkółkę leśną. Pogoda była wspaniała, jak na zamówienie, humory wyśmienite, wycieczka fantastyczna. A my, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

 
07.06.2017 z wizytą w Nadleśnictwie Pniewy

Szlakiem kani rudej

7 czerwca 2017 roku cała Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim wzięła udział w wycieczce do Nadleśnictwa Pniewy. Celem naszej wyprawy był Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Dąbrowie. Na miejscu wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez leśnika, który opowiadając o lesie demonstrował nam różne odgłosy zwierząt, jednocześnie opowiadając różne ciekawostki o nich. Następnie poprowadził nas przez Szkółkę leśną, ukazując różne typy lasów, od borów po buczyny. Idąc szlakiem kani rudej, dowiedzieliśmy się wiele o pracy leśnika oraz poznaliśmy formy ochrony przyrody występującew Nadleśnictwie Pniewy. Mieliśmy również dłuższą chwilę na zabawę na boisku i zjedzenie kiełbasek z grilla w otoczeniu przepięknej, pachnącej przyrody.

 02.06.2017 trening z trenerem Lech Poznań Football Academy

P. Błażejem Czyżewskim01.06.2017 godzina 10.00 "Jak nie czytam, jak czytam"
    
30.05.2017 Filharmonia pomysłów po łowicku
  

                                                 

27.05.2017 Festyn Rodzinny

Najważniejsza w życiu człowieka jest rodzina, jej wsparcie, wspólnie spędzony czas i miłość, która łączy jej członków. Mając na uwadze te ważne wartości Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim wraz oddziałami przedszkolnymi we współpracy
z Radą Rodziców i Sołtysem zorganizowała Festyn Rodzinny.

         Na uroczystość przybyli  przede wszystkim rodzice, ale również Wójt Gminy Kaźmierz Pan Zenon Gałka, ks. Proboszcz Krzysztof Borowicz, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia im. Larsa i Wawrzyńca Engestromów w Ceradzu Kościelnym, Pani Zofia Konieczna z Filii Biblioteki Publicznej w Gaju Wielkim, sołtys i radny Pan Bogusław Wurst, były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim Pan Bogdan Galewski. Dzieci przygotowały dla wszystkich gości  przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w angielskiej wersji językowej. Młodsze dzieci zaprezentowały humorystyczną scenkę o trudzie rodzicielskim i zaśpiewały okolicznościowe piosenki. Każdy z rodziców otrzymał od dziecka własnoręcznie przygotowany prezent.

         To nie był koniec atrakcji. Rada Rodziców wraz z Sołtysem przygotowali dodatkowe niespodzianki. Była grochówka, kiełbasa z grilla, placki, napoje, lody, kanapki ze smalcem i ogórkiem, dmuchańce, puszczanie baniek mydlanych, przejażdżki na kucykach, pokaz sprzętu strażackiego oraz program artystyczno-edukacyjny poprowadzony przez Filharmonię Pomysłów.

         Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Rodzinnego Festynu w Gaju Wielkim, a darczyńcom i sponsorom za okazane serce.

 


                                   zabawa z Filharmonią Pomysłów:


 

zabawa i inne atrakcje :ostatni taniec .....

            

Witaj Franklinie

            17 maja do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechał bohater książek dla dzieci „żółw Franklin”. Aktor, który wcielił się w postać żółwika, czytał dzieciom fragmenty książek o przygodach Franklina, organizował konkursy, zabawy, żartował, tańczył nawiązując jednocześnie doskonały kontakt z dziećmi.

         Pełne śmiechu i radości spotkanie z „Franklinem” zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Kaźmierzu i miało na celu głównie propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Bardzo dziękujemy za fantastycznie spędzony czas.

 

Mały Ogrodnik w Botaniku 

         15 maja uczniowie klas II – III i zerówka ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim uczestniczyli w programie edukacyjnym „Mały ogrodnik – z konewkąi grabkami zostań małym ogrodnikiem”. W ten słoneczny dzień dzieci mogły podziwiać piękno wiosennej przyrody, słuchać śpiewu ptaków i dowiedzieć się różnych ciekawostek o świecie roślin. Pani przewodnik oprowadziła dzieci ścieżkami Ogrodu Botanicznego pokazując na czym polega praca ogrodnika, jakie są potrzebne narzędzia oraz jak rozległa wiedza do jej wykonywania. Uczniowie i zerówka mogli zobaczyć z bliska żółwie, kaczki krzyżówki, żaby i ryby oraz posłuchać szumu strumyka.

         W drugiej części programu stawali się małymi ogrodnikami. Po wprowadzeniu i wyjaśnieniu poszczególnych etapów uprawiania roślin, pani przewodnik rozdała niezbędne materiały i każdy z uczestników posadził swoją roślinkę, którą zabrał później do domu.

         Program zakończył się wspólną zabawą i zdjęciem na łonie pięknej przyrody.

 
09.05.2017 Filharmonia pomysłów - "DŁUBCOKI" - czyli instrumenty strunowe

Projekt czytelniczy


 

We współpracy z Fundację „Redemptoris Missio” z Poznania zorganizowaliśmy w marcu akcję „Opatrunek na ratunek”. Zebraliśmy różnego rodzaju środki opatrunkowe, strzykawki, igły, rękawiczki medyczne itp., których brakuje w szpitalach misyjnych.

Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony przedszkolaków, uczniów oraz ich rodziców.

Zebrane środki zostały posegregowane, spakowane i odesłane do wyżej wspomnianej Fundacji.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i pokazali jak wrażliwe i otwarte mają serca na drugiego człowieka bardzo DZIĘKUJEMY !

21.04.2017 wycieczka do fabryki mebli NOTI

  

Rekolekcje

 

 

         Między 10 a 12 kwietnia uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnym ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim uczestniczyły w rekolekcjach przygotowujących do Świąt Wielkanocnych.

         Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Krzysztofa Borowicza, pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodu Biblijnego, który znajduje się w Wirach. Na miejscu przywitała nas pani Gładysiak, która poprowadziła z naszymi dziećmi  warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka” . Zajęcia odbyły się w pięknym, wiosennym ogrodzie. Prowadząca pokazała dzieciom różne rodzaje ziaren, mąk i pieczywa, które wypiekało się również w czasach, kiedy żył Jezus. Uczestnicy mieli możliwość skosztować różnych gatunków pieczywa, siali kukurydzę i zarabiali ciasto na chleb. Pojawił się również zając, który poczęstował wszystkie dzieci cukierkami.

         Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w prowadzenie Drogi Krzyżowej. Wybrane dzieci czytały poszczególne stacje i niosły krzyż. Po przyjściu do szkoły omawiały przeżycia Jezusa podczas Jego męki i kolorowały tematyczne obrazki.

         Trzeci dzień rekolekcji rozpoczął się Mszą Świętą w kaplicy w Gaju Wielkim, po Mszy wszyscy udali się na przygotowane przez rodziców śniadanie wielkanocne. Na dzieci czekały również prezenty od zajączka.

12.04.17 Śniadanie Wielkanocne

 


11.04.17 Rekolekcje - droga krzyżowa

10.04.17 z wizytą w Ogrodzie Biblijnym


04.04.17 Filharmonia PomysłówWiosenny Dzień Patryka

         24 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim żegnali zimę. „Uzbrojeni” w kolorowe gaiki przegonili mróz i chłód a sprowadzili słońce i ciepło.

Tego samego dnia obchodziliśmy również Dzień św. Patryka. Organizacją tego wydarzenia zajęła się pani Lidia Tonak, nauczycielka języka angielskiego. Dzieci klas II i III oraz  zerówka były zaproszone do obejrzenia prezentacji o Irlandii oraz do wykonania pracy plastycznej. Następnym punktem zajęć było znalezienie jak największej ilości papierowych koniczynek, symbolu św. Patryka. Rywalizacja była bardzo zacięta, a najbardziej wytrwali poszukiwacze zdobyli słodkie nagrody.
Zielona Irlandia


 

PINOKIO w Apollo

         22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim i zerówka wybrali się do Poznania do Kina Apollo na przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Wrocławski IN-ART pod tytułem „Pinokio”. Młodzi widzowie oglądali przepięknie przedstawioną historią drewnianego chłopca i jego ojca Geppetta. Bajka jest wszystkim dobrze znana, ale scenografia, dekoracje, ruch sceniczny i melodyjne piosenki sprawiały, że była to kolejna bardzo atrakcyjna jej odsłona. Dzieci były bardzo podekscytowane całym przedstawieniem i z otwartymi buziami obserwowały przygody  chłopca, który chciał mieć serce.
Wystawa malarska "Tamte dziew-czyny"

 

Biblioteka Publiczna Gminy Kaźmierz zorganizowała wystawę malarską pt. „TAMTE DZIEW-CZYNY”. Autorem prac jest Pan Bogdan Galewski z Kaźmierza (były dyrektor Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim).

Wernisaż odbył się w piątkowy wieczór 3 marca 2017 r. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne m.in. Piotra Łuczaka, Franciszka Bączkiewicza oraz samego artysty – Bogdana Galewskiego. Wystawiono 43 prace - w większości portrety kobiet, które można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do końca marca br.


 8 marca 2017

28.02.2017 Drewniolce - filharmonia pomysłów


      


 24.02.2017 Eksperymenty z wodą....


                   Nie każdy może pojechać na obóz w czasie ferii lub odwiedzić rodzinę. Do dyspozycji pozostaje podwórko, koledzy i pomysł na bezpieczną zabawę. Żeby trochę urozmaicić dzieciom dwa tygodnie czasu wolnego od szkoły, zaproponowaliśmy naszym uczniom i starszym grupom przedszkolnym dwie wycieczki.

                   30 stycznia zaprosiliśmy dzieci do Poznania. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Rynku, oglądania fontann, kamienic i pięknego Ratusza. Głównym punktem jednak była „Manufaktura Słodyczy”. Oprócz pięknych i kolorowych wystaw ze słodkościami, mogliśmy tam zobaczyć, jak od podstaw wygląda produkcja lizaków i cukierków. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały masę, z której później same, z dużym zapałem i fantazją „wyczarowały” lizakowe Minionki. Własnoręcznie wykonane lizaki dzieci zabrały do domu.

                  31 stycznia pojechaliśmy na plac zabaw „Rodzinka” do Skórzewa. Szaleństwu nie było końca: wspinaczka, baseny z kulkami, zjeżdżalnie, śnieg z piany i automaty. Do tego słodki poczęstunek i pyszne napoje. Dzieci wymęczone, ale roześmiane wróciły do domu.31.01.17 wycieczka do Skórzewa30.01.17 "słodka" wycieczka do Poznania
27.01.17 Bal, bal, bal......

 


27.01.17 konkurs kolęd i pastorałek


Piszą o nas w gazecie....

23.01.17 sami przygotowujemy sałatkę i koktajl !

20.01.17 Babcia z Dziadkiem dziś świętują

          Babcia i dziadek w dzień powszedni i od święta czekają na wnuczęta, na miłe słowo od nich i uśmiech. Pamiętając o ich oddaniu, życzliwości, dobrym sercu
i bezgranicznej miłości, nauczyciele, uczniowie klasy II – III oraz dzieci
z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przygotowały okolicznościowe przedstawienie.

         20 stycznia Babcie i Dziadkowie byli zaproszeni na uroczystość do świetlicy wiejskiej w Gaju Wielkim. Dla zacnych gości dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Niespodziankom jednak nie było końca, bo każda babcia i każdy dziadek otrzymali piękny, własnoręcznie wykonany przez dzieci prezent. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, żeby przy kawie, herbacie i cieście ta wspaniała chwila mogła trwać dłużej.

         Tego dnia przeprowadzona został również aukcja laleczek szytych przez dzieci i ich rodziców. Cel był bardzo szczytny, bo dotyczył wsparcia finansowego dzieci
z Afryki cierpiących z powodu głodu i chorób. Aukcja była prowadzona pod patronatem UNICEFu. Wrażliwość babć i dziadków oraz rodziców uczestniczących w spotkaniu bardzo mile nas zaskoczyła. Zebraliśmy 520 złotych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ten dar serca.

 


18.01.17 jestem Młodym Ratownikiem - potrafię pomóc

18 stycznia do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechali ratownicy Pogotowia Ratunkowego w Szamotułach. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci sześcioletnich, ale obserwowali również uczniowie klasy II – III. Ratownicy prowadzili z dziećmi warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie nieprzytomnej. Dzieci ćwiczyły poprawne prowadzenie rozmowy z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, wykonywanie resuscytacji na fantomie, zapoznały się również z wyposażeniem karetki pogotowia.

         Ratownicy byli mile zaskoczeni poziomem wiedzy i umiejętnościami naszych dzieci w układaniu osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej bezpiecznej.
11.01.17 na zimowym spcerze .....
11.01.17 Wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu10.01.17 "Ecie-plecie"

 
Klasowa wigilia


JASEŁKA 2016

Kto znalazł Jezusa w Betlejem?

 

Grudzień, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim, to okres intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.  Czas adwentu poświęcają na próby jasełkowe, przygotowywanie odpowiedniej scenografii, naukę kolęd i pastorałek, które mają wzbogacić ich wielki występ. 

 Tegoroczne przedstawienie jasełkowe zostało wystawione 16 grudnia w godzinach popołudniowych w Świetlicy wiejskiej w Gaju Wielkim, z której skorzystaliśmy dzięki uprzejmości sołtysa B. Wursta. Na spotkanie przybył wójt Gminy Kaźmierz p. Zenon Gałka, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego p. Janusz Stróżyk, sołtys i radny Gaju Wielkiego p. Bogusław Wurst, p. Zofia Konieczna z Biblioteki Publicznej w Gaju Wielkim wraz z mężem, Prezes Stowarzyszenia im. Larsa i Wawrzyńca Engestromów p. Tadeusz Grabski z małżonką, sekretarz Stowarzyszenia p. Ryszard Rackowiak, pracownicy i emeryci naszej szkoły oraz rodzice naszych uczniów i przedszkolaków.

W tym roku przedstawienie jasełkowe zapraszało przybyłych gości do różnych zakątków świata. Eskimosi, Chińczycy, Indianie, Murzyni, dzieci i pasterze pragnęli pokłonić się  Dzieciątku i ofiarować Mu najcenniejsze dla nich rzeczy. Droga była długa, ale wszyscy dotarli do Betlejem dzięki wskazówkom aniołów. Występ dzieci był przeplatany kolędami i pastorałkami.

Zanim pojawił się Mikołaj, wszyscy wysłuchali solowego wykonania kolęd na saksofon przez p. Halinę Bartkowiak oraz obejrzeli występ taneczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, za wszystkie miłe słowa, pełne uznania dla pracy naszych uczniów i nauczycieli, ciekawego scenariusza i wspaniałej atmosfery.   Takie opinie na pewno mobilizują wszystkich do dalszej pracy. Dziękujemy.

 
HURA !!! Cyrk przyjechał......

14 grudnia na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim do Świetlicy Wiejskiej przyjechał cyrk „Fantik”. Cyrkowcy w godzinnym programie artystycznym zaprosili nas do wspaniałej zabawy. Były magiczne sztuczki, żonglerka, latające talerze, pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Dzieci  do łez  rozbawiał clown, który wciągał je do wspólnej zabawy i wygłupów. Niesamowite były również występy zwierząt: kotki Lala, gołębi, zwinnej małpki Kuki i węży. Artyści zaprezentowali bardzo bogaty i kolorowy program.

 

 


30.11.16 Jesień w poezji - konkurs recytatorski29.11.16 "Włóczkowańce" czyli góralska muzyka

25.11.16
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY Z MISIAMI

                Tradycje andrzejkowe zakorzeniły się w polskiej tradycji. Wróżby i zabawa są nieodłączną częścią 30 listopada. 

25 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim spotkali się na zabawie andrzejkowej połączonej z obchodami Światowego Dnia Misia. Na początku dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych misiom, obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały różnych ciekawostek o misiach, bawiły się i śpiewały. Później nasi uczniowie tańczyli przy najnowszych przebojach polskiej i zagranicznej muzyki, brali udział we wróżbach: przepowiadanie  przyszłości z wosku i butelki,  wróżenie imienia przyszłych wybranek i wybranków serc, wybieranie kolorów opisujących daną osobę, najszybsze zamążpójście lub ożenek.

Podczas zabawy były przeprowadzone konkurencje i tańce z misiami, pokazy różnych układów tanecznych.

Zorganizowaniem i prowadzeniem  zabawy andrzejkowej  zajęli się  członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły ze wsparciem opiekuna. Rada Szkoły i kucharki przygotowały słodki poczęstunek.


 

16.11.16 "
Pan Kuleczka, Pypeć i Katastrofa"

         Dnia 16.11.16 Szkołę Podstawową odwiedził Pan Kuleczka oraz pies Pypeć, którzy są głównymi bohaterami książki pt. „Pan Kuleczka” autorstwa Wojciecha Widłaka. Pan Piotr Witon - aktor, który odegrał rolę Pana Kuleczki, wcielił się w nią znakomicie. Pan Kuleczka przygotował dla dzieci  mnóstwo aktywizujących zabaw a także zapewnił wszystkim dawkę dobrego humoru. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały aktorskiej interpretacji opowiadania o przygodach Kaczki katastrofy i różowych okularach. Spotkanie z aktorem miało na celu zachęcić dzieci do słuchania i czytania bajek, które wzbogacają naszą wyobraźnię. Uczniowie przypomnieli sobie miejsca, w których mogą spotkać wiele ciekawych książek oraz dowiedzieli się w jaki sposób mają zachęcić rodziców do czytania im bajek i opowiadań. Pod koniec spotkania każdy otrzymał upominek od Pana Kuleczki w postaci naklejki.               To niesamowite i pełne wrażeń wydarzenie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wizytą w szkolnej bibliotece.            
         Dziękujemy za wizytę pełną wrażeń i zapraszamy ponownie.

 

Europejski
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania


        8 listopada 2016 roku przypadał Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. To święto ma uświadomić wszystkim ludziom, że podstawą zdrowego, dobrego, pogodnego, pełnego energii życia jest odpowiednie odżywianie.

         9 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim wzięły udział w drugiej edycji tego „zdrowego” święta. Zapoznały się z 12 zasadami prawidłowego odżywiania. Rozmawiały o ogromnej liczbie produktów, z których możemy przygotować posiłki pełne witamin.

         Uczniowie klasy II  i III przynieśli do szkoły razowe pieczywo, sałatę pomidora, ogórka, rzodkiewkę, ser, jajka, wędlinę, masełko, a nawet szczypiorek, z których później w stołówce samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki. Z talerzy bardzo szybko znikało kolorowe śniadanie.

         Smacznego i na zdrowie!

 

 25.10.16 Wisłowanki - Filharmonia Pomysłów

We wtorek 25.10.2016r. Szkołę Podstawową w Gaju Wielkim odwiedziła  Filharmonia Pomysłów prezentując spektakl pt. Wisłowanki.

Wisłowanki, czyli tańcowanki wzdłuż Wisły, opowiadały o polskich legendach i tańcach ludowych takich jak: krakowiak, mazurek oraz tańce śląskie. Aktorzy zaprezentowali kolorowe, wzorzyste stroje regionalne oraz nauczyli dzieci podstawowych kroków tańców ludowych, które potem zaprezentowały przed pozostałymi uczniami. Atrakcjami przedstawienia był oczywiście znany już nam niebieski Kot oraz nowy gość - mówiąca ryba mieszkająca w Wiśle.

Wszystkim bardzo podobał się spektakl, dzieci uczestniczyły w nim z dużym zaangażowaniem śpiewając polskie przyśpiewki a także tańcząc. Filharmonio dziękujemy i  czekamy na kolejne odwiedziny!

 


 
21.10.2016 Święto Drzewa

 

18.10.2016 Dzień PapieskiŚWIĘTO SZKOŁY

14 października  to wyjątkowy dzień dla wszystkich, których życie związane jest z oświatą. W Dzień Komisji Edukacji Narodowej świętują nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły, ale również uczniowie. Szczególnie zapamiętają ten dzień dzieci, które we wrześniu pierwszy raz przyszły          do przedszkola.    

Przed pasowaniem, maluszki musiały wykazać się różnymi umiejętnościami – śpiewem, recytacją, rozróżnianiem kolorów. Potem pani Dyrektor mogła przystąpić do uroczystego przyjęcia ich do grona przedszkolaków  Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim.  Dzieci otrzymały dyplomy i upominki      od starszych kolegów. Po uroczystości udały się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nie był to jednak koniec świętowania, ponieważ dzieci szkolne przygotowały  dla nauczycieli i pracowników szkoły małą niespodziankę. Zaprosiły wszystkich do wysłuchania Koncertu Życzeń. Zwrotki piosenki na melodię „W zielonym gaju” opowiadały o życiu naszej szkoły i o jej pracowniach.            Na koniec chłopcy wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom, przybyłym gościom i emerytom kwiatek oraz złożyli okolicznościowe życzenia.

Do życzeń przyłączył się sołtys Gaju Wielkiego Bogusław Wurst oraz Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka , który wręczył pani Dyrektor Violettcie Pietrzak – Sikorskiej oraz pani Lidii Bujnowskiej nagrodę Wójta Gminy Kaźmierz. Uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim za udział, życzenia i zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

 

 

RÓWNYM KROKIEM DO SZKOŁY

         11 października 2016 roku udostępniono po remoncie chodnik prowadzący do budynku Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka oraz  ks. Proboszcz Krzysztof Borowicz, który wraz z Panią Dyrektor Violettą Pietrzak-Sikorską przecięli wstęgę i nastąpiło uroczyste otwarcie przejścia. Chodnik powstał dzięki sponsorom i pracy konserwatora szkoły p. Bogusława Wursta i jego pomocników. Serdecznie dziękujemy!

Teatr Telewizji " O Rycerzu bez konia"

 


  Pokazawa lekcja tańca ze Szkoły Hajdasz
 

 


 

Lot w kosmos…

                    …to marzenie wielu z nas. Niestety tylko nieliczni mogą się tym poszczycić. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim miały niebywałą okazję 7 października tego roku uczestniczyć w wyprawie kosmicznej.
          Zaprosiliśmy do naszej szkoły MOBILNE PLANETRIUM z programem „Pierwsze kroki w Kosmosie”. Prowadzący rozpoczął zajęcia od przypomnienia podstawowych wiadomości na temat wszechświata, pokazał na jakiej zasadzie działa przyciąganie ziemskie. Następnie zaprosił do wnętrza przenośnej kopuły.                We wnętrzu kuli uczyliśmy się obserwacji nieba oraz wyjaśnialiśmy na przykładach pojęcia: gwiazda, planeta, meteory itp. Program multimedialny, który p. Robert Przybylski zaprezentował dzieciom zawierał podstawy astronomii: poznawanie układu słonecznego, obserwowanie i nazywanie konstelacji gwiazd. 
           Program był specjalnie przygotowany i dostosowany do możliwości dzieci przedszkolnych i klas I –III szkoły podstawowej. Dzieci były zachwycone, dlatego liczymy na kolejne spotkanie.


Filharmonia Pomysłów - JANTARYNKI - 04.10.16

 


03.10.2016 wycieczka do kina Apollo na przedstawienie "Jaś i Małgosia"

          3 października uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim i zerówka pojechali do Poznania do kina Apollo na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” przygotowane przez Wrocławski Teatr Edukacyjny IN-ART. Niesamowite wrażenie na dzieciach i nauczycielach wywarła kolorowa dekoracja, charakteryzacja postaci i wpadające w ucho piosenki. Już dawno nie byliśmy na tak wspaniale przygotowanym przedstawieniu. Prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

 
 

30 września - Dzień Chłopaka

W ŚWIECIE OPOWIADAŃ I BAJEK

 

         Bardzo miło i przyjemnie oderwać się na chwilkę od rzeczywistości i zanurzyć w książce. Takiej przyjemności chcemy nauczyć nasze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim i oddziałów przedszkolnych.

         30 września odwiedziła nas pani Zofia Konieczna, bibliotekarka z Biblioteki w Gaju Wielkim. Przyniosła ze sobą mnóstwo różnorodnych książek. Czytała ciekawe bajki i wiersze o tematyce dziecięcej, niektóre swojego autorstwa. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały naszego gościa, a po spotkaniu oglądały wszystkie skarby przyniesione przez panią Zosię Konieczną deklarując jednocześnie chęć  odwiedzenie biblioteki. 

  

Wio kucyku ! - 28.09.2016


 

 Z Sierżantem „Pyrkiem” bezpieczni w szkole i na drodze

       Dnia 26. 09 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim gościli Policjanta i Policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Strażnikom prawa towarzyszył ulubieniec najmłodszych – Sierżant Pyrek. Podczas spotkania policjanci w ciekawy sposób opowiedzieli o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, podróżować w samochodzie oraz poruszać się pieszo lub na rowerze w pobliżu jezdni. Chętne dzieci zadawały pytania, inne brały udział w quizie z nagrodami. Dzięki tej niezwykłej lekcji dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym oraz uświadomiły, jak wiele zagrożeń niesie ze sobą nie przestrzeganie przepisów.

 

 „Baśnie i opowieści na dobry początek”

         23 września do Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim przyjechał „Bajarz” -  Pan Łukasz Bernady z Szamotuł. Przez dłuższą chwilę oczarował dzieci wprowadzając  je w świat baśni i niesamowitych opowieści. Wszystkie historie miały pomóc oswoić się dzieciom z początkiem roku szkolnego i przedszkolnego oraz poradzić sobie z niepewnością i nowymi życiowymi doświadczeniami.

Bajarz swoje opowieści uatrakcyjnił dźwiękami ukulele i kalimby, ciekawymi ilustracjami oraz odgłosami dźwiękonaśladowczymi. Dzieci słuchały w ogromnym skupieniu. Wchodziły w interakcje z niezwykłym gościem i bardzo chciały zagrać na prezentowanych instrumentach.


Drugie życie odpadów

 

         "Sprzątanie świata" jest  najpowszechniejszym i najbardziej rozpoznawalnym działaniem w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Szkoła Podstawowa w Gaju Wielkim wraz z oddziałami przedszkolnymi po raz kolejny wzięła udział w akcji związanej z ratowaniem Ziemi. Przedszkolaki zajęły się sprzątaniem terenu wokół szkoły i boiskiem wiejskim, uczniowie terenu wokół bloków. Odpadów było sporo, jednak wydaje się, że mniej niż w poprzednich latach. Dzieci były bardzo dzielne i pracowite. Zasłużyły na nagrodę i posiłek.